KONST / Litografier / Serigrafier 15042130
nr 1504 2130
Öyvind Fahlström
(1928-1976), Sverige
Serigrafier, "Opera", 10 st, 1968. Ej signerade, ur en mapp, 400-upplaga. Inramade i tvp ramar. Bildmått: 91x100 cm, yttermått inklusive ram: 95x103 cm
Kondition: inga anmärkningar
Öyvind Fahlström, svensk konstnär född 1928, död 1976.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 21 november 2022
kl 20:32:54
17/11 19:24:31
3.000 kr
21/11 20:27:54
21 nov
Öyvind Fahlström
Läs mer om Öyvind Fahlström